Programok adventben – Tiszántúli rendezvények

2009. december 04., péntek

A Porcsalmai Református Egyházközség advent 3. vasárnapján, december 13-án délelőtt fél 11- kor zenés istentiszteletet tart. Az ünnepi alkalmon fellép a Kárpátaljai KRISZ együttes. A Nyírkércsi Református Templomban Adventi Hangversenyt rendeznek december 20-án, vasárnap délután 5 órától. Közreműködik fuvolán Vajas Emőke, nagybőgőn Taskó Gergő, hegedűn Bóka Zsombor, orgonán pedig Tiba Zsolt. Színes programokkal készül a karácsonyra az Újfehértói Református Egyházközség is. December 12-én, szombaton egész napos rendezvényekkel várják az érdeklődőket az Erkel Ferenc iskolában. Reggel 9 órától délután 3-ig karácsonyi játszóházat szerveznek, lehetőség lesz adventi finomságok megkóstolására és arcfestésre. A „karácsonyi forgatagon” fellép az Aranykapu Óvoda Napraforgó csoport, a Mályváskerti Óvoda Micimackó csoportja, a Nebuló Tanoda, a Dongó együttes valamint a Pacsirta zenekar is. Az újfehértói gimnazisták tánccal készülnek, a SZOSZOK népdalkör pedig kántáló műsorral lép fel. II. Adventi gyereknapokat szerveznek Ábrádon és Kérsemjénben. Ábrándon december 12-én, szombaton, Kérsemjénben pedig december 19-én, lesznek egész napos programok. Gyermekeknek szerveznek játszóházat december 6-án Csaholcon és Vámosorosziban december 13-án. A programok délután három órakor kezdődnek.