Nyugat-Európa magyarajkú közösségeinek jubileumi közgyűlése

2011. szeptember 03., szombat

Bécsben tartja jubileumi közgyűlését a Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége szeptember 2-4. között.

A találkozón részt vesznek a szövetség partnereként a Magyarországi Evangélikus Egyház és a Magyarországi Református Egyház képviselői, Tarr Klára és Ódor Balázs külügyi irodavezetők, valamint Johannes Wittich egyházi főtanácsos, az Osztrák Református Egyház idegennyelvű gyülekezetekért felelős lelkésze. Történelme során először képviselteti magát ra találkozón Magyarország kormánya, Dr. Kocsis Attila Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) diaszpóráért felelős osztályvezető személyében.

A kontinens majd valamennyi magyar protestáns gyülekezetének küldöttei, az anyaegyházak és a kormány képviselői a közösségek veszélyeztetett jövőjéről tanácskoznak. Az utóbbi években intenzívebbé vált az anyaegyházak és a diaszpóra-közösségek közötti eszmecsere: a kárpát-medencei reformátusok többek között alkalmi lelkészküldéssel és a testvéregyházakkal folytatott aktív egyeztetéssel törekednek arra, hogy lehetőségeihez képest támogassák a nem egyszer létükben fenyegetett nyugat-európai szórványközösségeket. A majd harminc közösség mintegy ötven képviselőjével zajló közgyűlés vasárnap ökumenikus istentisztelettel zárul.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió