Nagy várakozás - januárban új patriarchát választanak Szerbiában

2009. december 01., kedd

Három jelölt közül, titkos szavazással kell megválasztani az új szerb ortodox egyházfőt a Szent Szinóduson. Nagy várakozás előzi meg a főpapválasztást nem csak Szerbiában, hanem az egész ortodox világban… (Belgrád) - Nem egészen két hónap múlva választják meg az új szerb ortodox patriarchát, aki így Pavle patriarchát követi tisztében. Az idős ortodox érsek november 15-én hunyt el Belgrádban, 95 éves korában. A választás időpontját szerdán jelentette be a szerb ortodox szinódus. Ennek értelmében január 22-én a püspökök konklávéra gyűlnek össze, hogy megválasszák a szerb ortodox egyház új vezetőjét. Amint arról az Adnkronos olasz hírügynökség értesült a helyi sajtóból, a jelöltek között van Amfilohije montenegrói metropolita, Vasilije zvornik-tuzlai püspök, Grigorije zahumi-hercegováci püspök, illetve Irinej bácskai püspök. Az elmúlt napokban Amfilohije metropolita, a szerb ortodox patriarchai szék helytartója koncelebrálta Pavle patriarcha temetési szertartását Belgrádban, I. Bartolomeosz konstantinápolyi ökumenikus patriarchával együtt. Az új patriarchát a püspöki kar által javasolt három jelölt közül választják titkos szavazással. Az első szavazáson a jelöltnek abszolút többséget kell elérnie. (RV.de – hu – 2009-11-29- dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió