Megjelent a Confessio

2016. december 30., péntek

A Magyarországon, Európában és a nagyvilágban zajló demográfiai változásokra fókuszál egyházunk folyóiratának idei utolsó száma.

Fukk Lóránt református lelkész karácsonyi témájú meditációjával kezdődik a Confessio ezévi negyedik száma. A téma felütését Csanády Márton szociológus adja. A hazai, az európai és az azon kívüli demográfiai folyamatokat egyaránt ismertető tanulmányt követően Kreiszné Hudák Emese közgazdász azok magyarországi munkaerőpiacra gyakorolt hatásairól számol be részletesen.

A folyóirat szerzői a népesedés és a vándorlás kapcsolatát is érintik: a látható és a fel nem ismert európai demográfiai válságról ír Demény Pál, az Amerikában élő szakember, Bagdán Zsuzsanna Hamvas Bálinttal, az Afrikáért Alapítvány munatársával beszélget az afrikai népmozgások okairól és európai hatásáról, Krasznai Andrea pedig Gál Kinga és Hölvényi György európai parlamenti képviselőket kérdezi az európai migrációs válságról és a világban tapasztalható keresztyénüldözésről.

A Confessio weboldalára kattintva egyebek mellett Tóth-Máté Miklós romantikus komédiájának első részét, valamint Szalay László Pálnak a keresztyén értelmiségi szerepről szóló értekezését is olvashatják.

reformatus.hu