Kiállítás Berettyóújfaluban

2010. október 26., kedd

A Bihari Múzem, a Berettyóújfalui Református Egyházközség és a Toldi Miklós Református Általános Iskola az egyházközség fennállásának 420. évfordulója, valamint a Kálvin-évek alkalmából időszaki kiállítást rendez.

A Bihari Múzem, a Berettyóújfalui Református Egyházközség és a Toldi Miklós Református Általános Iskola az egyházközség fennállásának 420. évfordulója, valamint a Kálvin-évek alkalmából időszaki kiállítást rendez a Bihari Múzeum kiállítótermében.

altA tárlaton bemutatják a helyi egyházközség és a református templom történetét, valamint a református elemi iskolát. A szervezők célja, hogy a településen élők és az oda ellátogatók megismerjék a református vallás és a helyi református egyházközség közösséget formáló és megtartó erejét. Az ünnepi megnyitó október 31-én Berettyóújfaluban, a református templomban 10 órától kezdődik. A kiállítás 2011 januárjáig lesz látható.