Kálvin utca avatás és kiállítás Lábatlanban

2010. július 29., csütörtök

altA Lábatlani Református Egyházközség szeretettel várja az érdeklődőket a Kálvin emlékévek keretében szervezett ünnepi rendezvényére, melyet augusztus 22-én vasárnap tartanak.

Délután három órai kezdettel kiállítás megnyitó lesz a lábatlani Gerenday Közösségi Házban (Rákóczi út 170.) „Kálvin János emlékezete” címmel. A Magyarországi Református Egyház Zsinatának vándorkiállítását összeállította Millisits Máté művészettörténész. A kiállítást megnyitja: Bellai Zoltán, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöki főtanácsosa.

Délután négy órakor ünnepi istentisztelet kezdődik a lábatlani református templomban (Dózsa György út 112.), melyen igét hirdet Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke. Ezt követően „A Kálvin emlékévek értelme” címmel előadást tart Köntös László, a Dunántúli Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője. Az istentiszteleten elhangzanak énekszámok, szavalatok, valamint a hittanosok előadásában Kálvin János életének rövid bemutatása.

A templomi ünnepség után a gyülekezet átvonul a felavatandó Kálvin János utcához (egykori Fürst Sándor utca), ahol Nagytiszteletű Máté László, a Tatai Református Egyházmegye Esperese és Popovics György a KEM elnöke leleplezi a Kálvin Jánost ábrázoló reliefet, mely a Felvidéken élő művész, Nagy Mátyás alkotása.

Török István, Lábatlan Város Polgármestere és dr. Völner Pál, infrastruktúráért felelős államtitkár ünnepi beszéde után az „Újra” népi zenekar genfi zsoltárfeldolgozásokat ad elő.

A székesi (Maros megye) és érszakácsi (Szatmár megye) testvérgyülekezetek, valamint a felvidéki Karva község küldöttségének köszöntő szavai után Máté László esperes díszokleveleket nyújt át az utca lakóinak.

A határontúli lelkészek áldásmondással zárják be az ünnepséget. Ezután a volt Petőfi Sándor Általános Iskolában tartandó szeretetvendégségre invitálnak minden kedves testvért.

A rendezvény támogatói:Tatai Református Egyházmegye, Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlés.