Itt az öko-böjt, s ahogyan Angliában csinálják

2010. február 18., csütörtök

altA hamvazószerda és húsvét közötti időszakra az anglikán egyház püspökei egész Anglia területére kiterjedő ökológiai böjtöt hirdettek. Kezdeményezésük példaértékű.

Az Anglikán Egyház püspökei nagyfokú gyakorlatiasságról tettek bizonyságot, amikor az öko-böjt konkrét lépéseiként a következőket tanácsolják a briteknek: a zöldséget és a húst vágják vékonyabbra, hogy gyorsabban meg tudják emészteni, az étkezéseknél gyertya-megvilágítást használjanak, a toaletteket ne öblítsék gyakrabban, mint ahányszor nagyon szükséges. Az ötlet adója a liverpooli püspök, aki arra kérte az anglikán híveket, hogy a böjti időszakban megtakarított pénzüket adományozzák fejlesztési projektek támogatására. Azt is javasolják az anglikán főpásztorok, hogy a húsvétig terjedő időszakban mindenki egy napot próbáljon úgy eltölteni, hogy nem kapcsolja be mobilját, komputerét, MP3 lejátszóját. Az állandó új ruha vásárlása helyett ajánlják a feljavított ruhák viselését is. A barátok, ismerősök csere-partikat is szervezhetnek, ahol használt DVD-iket, CD-iket, ékeiket és ruháikat egymás között kicserélhetik. – James Stuart Jones 1998 óta püspök. Tucatnyi könyvet írt, ezeknek főként Jézus a témája. Tagja a Lordok Házának, a börtönszolgálatért felelős püspök, az oxfordi egyetem Szent Péter College-ének rendszeres előadója.  (kipa.ch – RV.de – 2010-02-18 – dr. békefy – www.reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió