Imádságra hív a MEÖT az európai keresztyénségért

2016. szeptember 10., szombat

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) Elnöksége arra buzdítja a tagegyházak gyülekezeteit, hogy templomaikban, istentiszteleteiken imádkozzanak magyar hazánk és Európa keresztyénségének megmaradásáért és megújulásáért.

„Látjuk, hogy a háborúk hogyan dúlják fel nemcsak egyes országok, hanem a világ minden népének békéjét, hogy hogyan válnak lakhatatlanná a Föld egyes területei a környezetszennyezés miatt. Látjuk azt is, hogy a háborúk és a gazdasági nehézségek következtében hogyan indult meg egy megállíthatatlan embertömeg Európába" – írják a MEÖT honlapján megjelentközleményben.

„Könyörögjünk közösen együtt és egy akarattal azért, hogy mindenki a saját országában élhessen békében, hogy ne kelljen ezreknek útra kelniük a háborúk miatt. Könyörögjük ébredésért, megtérésért a keresztyénség eszméléséért, népünk megtartatásáért kegyelmes Istenünkhöz" – kérik azzal a hittel, hogy egyedül Isten képes a békét helyreállítani, az emberi szíveket megváltoztatni.

Forrás: MEÖT

Reformatus.hu a közösségi oldalakon