Ima az egységes kommunikációs stratégiáért
2014. július 30., szerdaAz Egyházi Jövőkép Bizottság szeptemberig minden héten egy-egy egyházunk életét érintő témában hívja imaközösségre a gyülekezeteket. A felhívások a bizottság zsinati előterjesztésében megfogalmazott témaköröket követik. Az EJB most az egységes kommunikációs stratégia kidolgozásáért - a nyilvánosság a hitelesség szolgálatában - emeli fel szavát.
Míg ötvenmillió embert elérni a rádió korszakában harmincnyolc évbe telt, amit a televízió tizennyolc évre csökkentett, addig a Facebook korában ugyanerre két év is elegendő. Ebben a környezetben csak az ajándékként kapott üzenet kommunikációjának tudatos tervezése lehet az egyház egyetlen felelősségteljes válasza.
„Tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket." (1Kor 1,21)
A kommunikációval, különösen annak stratégiai tervezésével komoly fenntartásaink vannak. Talán úgy gondoljuk, hogy túl nagy hangsúlyt fektet az emberi felelősségre és lehetőségekre, ahelyett, hogy Isten Igéjének erejében bízna. Ez feltétlenül igaz, ha idegen tartalmat közvetítünk az evangélium helyett, ha a kommunikáció azonos a manipulációval vagy a hazugsággal. A krisztusi üzenet hatékony megjelenítése mégis a keresztyénség kezdeteitől fogva az egyház elidegeníthetetlen feladata. Az evangélium átfogó közvetítése nemcsak napjaink népszerű kérdése, hanem már az ókorban is az egyik leghatékonyabb kommunikációs hálózattá tette a keresztyén gyülekezeteket. A reformáció pedig tudatosan élt a korabeli eszközökkel, a „nyomtatásra alapozott multimediális kampánya", nyolc év alatt több mint kétmillió példányban terjesztett röpiratai és röplapjai nagyban hozzájárultak fő üzenetei gyors terjesztéséhez. „Az egyházszervezet (...) eszköze és hordozója kell legyen az evangélium értéket, identitást és közösséget teremtő közvetítésének (kommunikációjának)" – fogalmazott az EJB első előterjesztése is. Mindez nem önmagáért való emberi vállalkozás, hanem az Isten kommunikációjában való felelős részvételünk, akinek tetszett, hogy emberi eszközöket vessen be az üdvösség munkálásában – még ha ez valóban bolondságnak tűnik is első látásra. Kérdés, hogy jó sáfárként hasznosítjuk-e az egyházi életünk minden szintjén kommunikációra fordított komoly erőforrásokat. Van-e közös üzenetünk, és eljut-e az a címzettekhez? Azonosítható-e egyházunk „profilja", vagy a széthúzás elmossa a kontúrokat?
■
Imádkozzunk azért, hogy egyházunk kommunikációjának törekvését befelé a bizalom, kifelé pedig a hitelesség jellemezze.
Imádkozzunk azért, hogy Pál indulata vezesse a felelősöket: „nem azt keresem, ami a tietek, hanem titeket magatokat kereslek."
Imádkozzunk a felelős sáfárságért, összefogásért egyházunk kommunikációjának különböző szintjein, hogy az üdvösség drága üzenete, Isten személyes hívása mind többeket elérhessen egyházunkon keresztül hazánkban.
Imádkozzunk, hogy életünkkel és bizonyságtételünkkel mi magunk is az evangélium kommunikációjának jó eszközei legyünk.
Egyházi Jövőkép Bizottság
Olvasta már?
-
Ideje a megújulásnak
Vizuális, technikai és tartalmi szempontból is megújul egyházunk hivatalos honlapja. Az új Reformatus.hu-n már hosszú ideje dolgoztunk, annak elindításával is szeretnénk megkönnyíteni a járvány miatt az online térbe szorult egyházi életet: gyülekezeti tagjaink, közösségeink, intézményeink lelki épülését, tájékozódását, szolgálatát.
-
Istentiszteleti ajánlások a krízishelyzetben
A kommunikációs eszközökkel közvetített istentiszteletekhez, a húsvéti úrvacsorás alkalmakhoz és a temetésekhez ajánl istentiszteleti rendeket egyházunk Elnökségi Tanácsa.
-
Betörtek a debreceni Nagytemplomba
Egy harminc éves férfi imádkozni ment a bezárt Debreceni Református Nagytemplomba, majd rongálni kezdett március 30-án, a késő délutáni órákban.
-
Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban
A koronavírus-járvány miatt elektronikus úton elküldött szándéknyilatkozattal is beírathatjuk gyermekeinket a református óvodákba. A jelentkezési időszak április másodikán kezdődik.
-
Térjünk végre észhez!
Felborult az egyház megszokott életritmusa is a koronavírus járvány miatt. Fekete Károly tiszántúli püspök úgy véli, hogy a „maradj otthon!" jelszó tiszteletben tartása mindannyiunk érdeke, ezért bármennyire fájó, de szüneteltetik a személyes találkozásokat igénylő csoportos alkalmakat, istentiszteleteket.