III. Székesfehérvári Református Napok

2010. szeptember 29., szerda

altA hagyományoknak megfelelően idén is megrendezésre kerül a Székesfehérvári Református Napok programsorozat október 8. és 10. között.

A hagyományoknak megfelelően idén is megrendezésre kerül a Székesfehérvári Református Napok programsorozat. A neves előadókkal, színvonalas kulturális műsorokkal, és lelkileg gazdagító előadásokkal egyaránt színesített rendezvény a harmadik évébe lépett.

Az idei református napoknak október 8. és 10. között, péntektől vasárnapig a megyeszékely több pontja (a Barátság Háza, a Széchenyi úti és a Budai úti református templom) ad otthont. A szervező református egyházközség szeretettel hív és vár minden kedves érdeklődőt, vendéget. A program valamennyi rendezvénye ingyenesen látogatható.

Október 8-án, pénteken este 6 órától a Barátság Háza (Megyei Művelődési Központ) nagytermében Balog Zoltán államtitkár arról beszél majd, mit jelent a mai magyar közéletben keresztyén értékrend szerint élni, döntéseket hozni és felelősséget vállaln, ugyanakkor miért áll mindez nagyon távol attól, hogy Magyarországon úgynevezett „keresztyén kurzusról” lehetne beszélni. Az estét a Csomasz Tóth Kálmán Kórus fellépése teszi még színesebbé, lélekformálóbbá.

Október 9-én, szombaton délután 3 órától a Széchenyi úti templomban a Váci Börtönmisszió munkatársai és azok vallanak életük egészen megrendítő átalakulásáról, akik ott, a börtönfalak között ismerték meg az élő Jézus Krisztust. Bizonyságtételük címe önmagáért beszél: „Rácsok mögött szabadon!” Az alkalmat a Talentum Református Általános Iskola diákjainak műsora teszi még emlékezetesebbé és gazdagabbá.

Október 10-én, vasárnap délután 4 órától a Budai úti templomban lesz az hétvége záró koncertje, ahol egy zongoraművész házaspár, Farkas Zsolt és Várnagy Andrea, illetve Farkas Laura lesznek a vendégek. Előadásuk „A Teremtés csodái” címet viseli, s egészen különös módon, a zene és a költészet nyelvén szólaltatják meg a teremtés napjainak eseményeit.