Film a Szeretethídról, a másikhoz való odafordulásról

2011. május 13., péntek

Legyetek felkiáltójellé! – a Szeretethíd Kárpát-medencei református önkéntes napokra készülve látványos felvezető filmet publikált a Magyar Református Szeretetszolgálat az egyszázalékos kampányidőszak hajrájában.

A film főszereplője a közegyházi egyszázalékos videóban megismert Ötvös András, aki kilépve eredeti környezetéből önkéntesként egy élménynapot tölt el két fogyatékkal élő fiúval, Bandival és Louival. A film, kerülve a sablonos „rózsaszín” megközelítést, emelkedett dokumentarista eszközökkel beszél a barátságáról, arról a felszabadító élményről, amivel a másokhoz való odafordulás ajándékozza meg az embert.

A jelenetek során a szereplők fociztak, horgásztak, trambulinuztak, helikopterre ültek, sőt még egy autókaramabolt is túléltek.

Az alkotásról részletesebben a közegyházi egyszázalékos kampány honlapján olvashatnak.