Előadás-sorozat a keresztyénségről Apácaszakállason

2010. február 24., szerda

altAz Apácaszakállasi Református Egyházközség szervezésében február 26-tól március 26-ig minden pénteken 17 órai kezdéssel a keresztyénséggel kapcsolatos előadásra kerül sor a helyi művelődési központban.

Az öt alkalomra tervezett sorozat meghívott előadója Varga László (képünkön) lakszakállasi lelkipásztor. Az előadások olyan kérdésekre próbálnak választ adni, mint a teremtéstörténet a Szentírás és a darvinizmus alapján, a bűn és a Tízparancsolat, mit kezdjek bűneimmel, Jézus Krisztus és az örök élet, feltámadás és ítélet, vajon mindenki feltámad? Az utolsó előadás alkalmával szó lesz a hitről, a szentségekről és az imáról, valamint arról, hogy miként lehet hinni abban, amit nem is látunk.

Az előadások időpontja és témája:

2010. február 26. péntek 17.00 óra
Téma: Szentírás és a teremtés
És mi van a darvinizmussal?

2010. március 5. péntek 17.00 óra
Téma: Bűn és Tízparancsolat
És mit kezdjek a bűneimmel?

2010. március 12. péntek 17.00 óra
Téma: Jézus Krisztus
És az örök élet?

2010. március 19. péntek 17.00
Téma: Feltámadás és ítélet
Mindenki fel fog támadni?

2010. március 26. péntek 17.00
Téma: Hit – szentségek – ima
Hinni abban, amit nem látok?