Ázsiai Egyházi Nagygyűlés a prófétai kritika fontosságáról

2010. április 20., kedd

altAz Ázsiai Keresztyén Konferencia 13. nagygyűlésén az EVT főtitkára, Dr. Olav Fykse Tveit lelkész előadása is elhangzott „Elhívásunk a prófétai kritikára, a békéltetés szolgálatára és a megszentelődésre” címmel.

A malaysiai Kuala Lumpurban tartják április 15–20. között az Ázsiai Keresztyén Konferencia nagygyűlését, amelynek az ökumenikus mozgalomban is jelentős szerepe van. Ez megmutatkozik abban is, hogy története során első ízben választ az ázsiai keresztyén szervezet vezetőjéül nőt, Dr. Henriette Hutabarat indiai lelkésznő személyében. Az Egyházak Világtanácsa (EVT) 2013-ban a koreai Busanban tartja következő világgyűlését, ezen az ázsiai keresztyének tapasztalatai is jelentős szerephez jutnak majd – hangsúlyozta az EVT főtitkára. A prófétai kritika szerepét főként az igazságos béke előmozdítása szempontjából nevezte igen fontosnak, ami egyúttal bátor támogatást és hűséges szolidaritást is jelent. Kiváltképpen fontos a keresztyén szolidaritás folyamatos kinyilvánítása a palesztinai keresztyénekkel. Ez magában foglalja azt is, hogy Izraelhez is szeretettel fordulunk, mert a két, konfliktusban érintett félnek egyaránt szüksége van a megszentelődésre, gyógyulásra és kiengesztelődésre. (oikoumene.org – 2010-04-19 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)