Az Egyházak Világtanácsának főtitkára tiszteletét fejezi ki a Nobel békedíj kitüntetetteinek

2011. október 21., péntek

Öt Nobel békedíjjal kitüntetettet üdvözölt október 7-én az Egyházak Világtanácsának (WCC) főtitkára, Dr. Olay Fykse Tvei. Ugyanekkor Desmond Tutu érseket, az Egyházak Világtanácsának egykori tagját s a Dél-Afrikai Egyházak Tanácsának főtitkárát szívélyesen köszöntötte 80. születésnapja alkalmából.

Tveit tiszteletes hivatalosan is elismerte az elkötelezettségét és elért eredményeit annak a három hölgynek, akiket az idei évben Nobel Békedíjjal jutalmaztak. Október 7-én hozták nyilvánosságra, hogy a békedíjon Ellen Johnson Sirleaf libériai elnök, a jemeni aktivista, Tawakkul Karman és a libériai Leymah Roberta Gwobee osztoznak.

Október 7-én Olay Fykse Tvei tiszteletét fejezte ki a néhai kenyai professzornak, Dr Wangari Maathai-nak a genfi Ökumenikus Központ kápolnájában tartott megemlékezésén.
A szeptember 25-én meghalt Maathi résztvevője volt több WCC által az ökológiai igazságosság és béke témákban rendezett konferenciának és bizottságnak is.

A WCC állásfoglalása a 2011-es Nobel Békedíjról

Forrás: www.oikumene.org