Általános tisztújítást tartanak Kárpátaljai Református Egyházban

2010. október 26., kedd

altOktóber 2-3-án tartották meg a megyék a jelölő közgyűlésüket, a szavazást az október 26. és november 3. közötti időszakban bonyolítják le.

Egyházkerületi tisztségre a jelenlegi elnökség tagjai kaptak jelölést: Zán Fábián Sándor püspök, Nagy Béla főgondnok, Héder János lelkészi főjegyző és id. Halász Dezső világi főjegyző.

Kihívó nélkül indulhatnak a jelenleg hivatalban lévő esperesek is: Zsukovszky Miklós a Beregi, Seres János a Máramaros-Ugocsai, Balogh Attila pedig az Ungi Egyházmegyében.

A további jelöltekről és a választás folyamatáról az egyház honlapján olvasható részletes tájékoztatás.