Adventi hangverseny Tiszakécskén

2009. december 08., kedd

Advent harmadik vasárnapján, immáron hagyományos módon adventi hangverseny lesz a tiszakécskei református templomban. 2009. december 13-án, 16 órakor a helyi kórusokon túl vendégek is énekelnek. Az orgonát Virágh András Gábor orgonaművész szólaltatja majd meg. Alább a gyülekezet meghívójának szövege olvasható: Várván vártam a felséges Urat, és íme hozzám fordula... Ismét itt az advent vagy szép magyar szóval élve úrjövet. Különös ez az eljövetel. Az Úr egykor gyermekként jött el közénk, de jön ma is és keresi az övéit, s egykor majd, az idők végén dicsőséges királyként érkezik. Mielőtt Betlehem sötét éjszakájában először csecsemőként felsírt volna, Ő már akkor létezett. "Mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett...megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." (Filippi 2, 6-11) Karácsonykor maga az ISTEN FIA jött közénk azért, hogy megmentse a bűnös embert. Igen, Jézus nem másért jött: meghalni jött. De hát ilyen arcátlan módon sértettük meg Isten fenségét, hogy haragját megbékíteni csak áldozattal, mégpedig Fia kereszthalálával lehet?! Igen, az Atya a Fiát küldte, mert a bűnös ember megmentésére sem bölcs filozófusok, sem átadott életű szentek, de még az angyalok sem lettek volna képesek. Jézus Krisztus vállalta a küldetést, győzött, és ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé. Várakozásunk azonban még nem ért véget, hiszen minden térd meghajlásáért is történt az áldozat, és még nem teljes a névsor! Adventben nem csak a Karácsonyi ünnepeket, Jézus visszajövetelét, hanem azok Krisztus előtti térdhajtását is várjuk, akik eddig ezt még nem tették meg. Szeretettel várunk mindenkit, aki ebben az adventben szeretne megállni és hallgatni, szemlélődni és önmagát megüresíteni, várni és valakit befogadni, térdet hajtani és énekelni. A református templomban december 13-án 16 órakor arról a Jézus Krisztusról szól az ének, "aki volt, aki van, és aki eljövendő". A helyi kórusokon túl vendégek is énekelnek velünk, és Virágh András Gábor orgonaművész szólaltatja meg orgonánkat. Az adventi várakozás és találkozás reményében köszönti az Olvasót: Méhes Balázs. A kép a tiszakécskei református templomban készült, egy korábbi hangversenyen.