A hit, mint egészségvédő faktor – nőszövetségi találkozó Nagyidán

2010. november 16., kedd

A közösséghez tartozásnak egészségvédő szerepe van – állítja Dr.G.Tóth Anita. A pszichiáter a felvidéki Nagyidán, az Abaújtornai Egyházmegye Nőszövetség november 14-i találkozóján beszélt az érdeklődőknek a kórházi beteglátogatás jelentőségéről és lehetőségeiről.

A szakember szólt a hit, mint egészségvédő faktor szerepéről is. A találkozó résztvevői elmondták, hogy a református egyháztagok még mindig leginkább a lelkipásztort várják a betegágy mellé, de jók a tapasztalatok az önkéntes beteglátogatókkal kapcsolatban is. Gál Judit, a Református Missziói Központ kórházlelkésze hozzátette: Magyarországon projekt is indult az önkéntes beteglátogatók képzésére az egyházmegyékben, több gyülekezetben, illetve a Gyökössy Intézetben.

RMK sajtó