A cigánysággal való kapcsolat elmélyítése

2015. április 08., szerda

Április 8. a Roma Kultúra Világnapja. 1990 óta ünnepeljük hivatalosan mint cigány nemzeti ünnepet, emlékezve az 1971-ben Londonban megrendezett I. Roma Világkongresszusra is, ahol döntés született a cigány nemzeti jelképek használatáról, a zászlóról és a himnuszról. A keresztyén egyházak hagyományosan roma imanappal kapcsolódnak az ünnepléshez.

Minden ember Isten képére teremtetett, bármilyen nyelven beszéljen is, vagy bármilyen kultúrához tartozzon is. Ebben a meggyőződésben osztoznak a keresztények és az egyházak. Jézus Krisztus arra hívott minket, hogy minden embernek hirdessük az evangéliumot, de különösen is a szegényeknek és kirekesztetteknek. Arra kérjük közösségeinket, hogy váljanak egyre nyitottabbá a cigányokkal szemben, akiket gyakran kirekesztenek, és szegénységben élnek a társadalom peremvidékein.

A cikk a református cigánymisszió oldalán folytatódik.