Udvardi Erzsébet kiállítása

2013. június 21., péntek, Budapest

Udvardi Erzsébet képeiből nyílik kiállítás a Biblia Múzeumban.

A tárlatot Bogárdi Szabó István református püspök nyitja meg. Közreműködik: Timár Sára Junior Prima-díjas népdalénekes.

A megnyitó időpontja:

2013. június 21. péntek délután 4 óra

Helyszín:

1092 Budapest, Ráday u. 28.

(Dunamelléki Református Egyházkerület)

"Most elment az Aranyhídon, és itthagyta nekünk hitből ihletett szakrális színeit (ő még tudta, hogy a színeknek is van szent rendje), az aranyból, ezüstből, az Áldozat bíborából előtűnő és azokban feloldódó alakokat, a szép víz, a magyar Genezáret folyton illó, de inkább invitáló fényjátékát. Egész művészete alázatos invitálás volt, invitálás a túlpartról, ahonnan idáig vetül a világosság, és aki arra fordul, hogy szemlélje vagy hagyja, hogy a világosság szemlélődjön rajta, az nem marad árnyékban sosem." (Részlet Bogárdi Szabó István Udvardi Erzsébet halálára írt nekrológjából)