Református Jótékonysági Bál

2013. január 15., kedd

Tenni egy lépést, kimondani egy szót. Vannak gyerekek, akinek ez nem természetes. A VI. Református Jótékonysági Bál teljes bevételét a fogyatékkal élő kárpátaljai magyar gyerekeknek adják.

A befolyt összegből minden évben határon túli intézményeket támogatnak. Tavaly, a csaknem háromszáz résztvevő és adakozó kétmillió forinttal segítette a szilágysági diákokat.

Idén, a bálon befolyó összegből egy kárpátaljai oktatási- nevelési intézményt támogatnak majd. A beregszászi rehabilitációs központban speciális igényű gyerekekkel foglalkoznak. Az épület kicsi a környéken élő több mint ötven fogyatékkal élő gyereknek. A kárpátaljai reformátusok szeretnének önálló akadálymentes épületet, amelynek befejezéséhez nincs elegendő pénzük, ezért döntött úgy a Tiszántúli Református Egyházkerület elnöksége, hogy ezúttal őket segíti a rendezvénnyel.

Az VI. református bál része a Debreceni Református Kollégium fennállásának 475. évfordulója alkalmából szervezett programsorozatnak. A bált 2013. február 8-án, pénteken tartják.

Friss információk az esemény facebook-oldalán.

Forrás: ttre.hu