Református Művészeti Fesztivál

2012. május 16., szerda

Hatodik alkalommal rendeznek Biharkeresztesen Református Művészeti Fesztivált. Az ötnapos programsorozatot a helyi egyházközség és a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény szervezi.

Május 16. (szerda)

18:00 ÜNNEPI NYITÓ ISTENTISZTELET

Igét hirdet: Dr. Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke
Közreműködnek az intézmény növendékei és  tanárai

KIÁLLÍTÁS, eredményhirdetés
„Indulj, menj Ninivébe..."
Kiállítás a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási  Intézmény által meghirdetett pályázat  munkáiból.

Május 17. (csütörtök)

17:00 Gárdonyi Gála
Közreműködnek: Kiscsicsergő és Csicsergő Néptánccsoport, Szarkaláb Asszonytánc Csoport, a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI tanulói
Helyszín: Városi Sportcsarnok

19:00 everdance tánccsoport bemutatója
Az egyedi stílus melyet a Társulat képvisel, magába foglalja a legtöbb ismert stílusirányzatot, a Hip-Hop-tól elkezdve a Klasszikus Baletton át a Standard, és latin-amerikai társastáncokig. Ezekből az irányzatokból ízlésesen kiemelnek egy-egy szeletet, és rákomponálják a Magyar autentikus néptánc motívumaira.
Helyszín: Városi Sportcsarnok

Május 18. (péntek)

10:00-20:00   „GÁRDONYI UDVAR"
EGÉSZSÉGNAP-VÉRADÁS-TÖMEGSPORT-FŐZŐVERSENY - JÁTSZÓHÁZ

10:00 Szeretethíd
A Magyar Református Szeretetszolgálat kezdeményezésében iskolánk is részt vesz, melynek keretében önkéntes segítségünkkel szeretnénk örömet szerezni településünkön az idős embereknek.

14:00 TÖMEGSPORT RENDEZVÉNY

„Mozdul a város!"- kerékpározás. Kerékpártúra Toldra.

19:00  Debrecen Dixieland Jazz Band előadása
Újra városunk vendége az 1984-ben alakult nagysikerű debreceni együttes , amely 2009-ben Csokonai-díjat kapott kiemelkedő tevékenységéért.
Helyszín: az iskola udvara

Május 19.  (szombat)

10:00   XI. BIHARI REGIONÁLIS GYERMEK– ÉS IFJÚSÁGI NÉPTÁNCTALÁLKOZÓ
Határon innen és határon túlról érkező néptánccsoportok részvételével.
Népzenei előadás, táncház
Közreműködik a Suttyomba zenekar