Hogyan reformál az Amerikai Református Egyház?

2012. augusztus 21., címkék: amerikai református egyház, reformátusság

Az Amerikai Református Egyház (RCA) hasonló kihívásokkal néz szembe, mint egyházunk: a gyülekezetek lélekszáma csökken, a lelkipásztorok közül sokan kimerülnek. Újításra, reformokra és együttgondolkodásra kezdtek el fókuszálni. Partneregyházunk vezetőinek és tagjainak gondolatai és tapasztalatai nekünk is iránymutatásul szolgálhatnak.

Halálbüntetés: a bosszúállás kifejezése?

2012. július 23., címkék: halálbüntetés, reformátusság, amerikai egyesült államok

Az Amerikai Egyesült Államokat úgy tartjuk nyilván, mint a halálbüntetés (capital punishment) hazáját. A valóság ennél jóval árnyaltabb.

Református győzelmek az ökumenikus diákfilmszemlén

2012. május 22., címkék: reformátusság, ökumenikus diákfilmszemle

Két kategóriában is református film hozta el a trófeát az első ökumenikus diákfilmszemlén május 19-én.

Görgey Artúrra emlékeztek Prágában

2012. május 21., címkék: görgey artúr, reformátusság

Emléktáblát kapott május 19-én Prágában Görgey Artúr honvédtábornok, az 1948-49-es magyar szabadságharc honvédségének főparancsnoka, az akkori forradalmi kormány hadügyminisztere.

Május 9.: Keresztyén segítség Hollandiából

2012. május 10., címkék: reformátusság, hollandia, abraham kuyper, ruyter admirális, évfordulók

Holland estet tartottak 75 éve, 1937. május 9-én a holland-magyar barátság jegyében a Budapest-Kálvin téri Református Egyházközségben. A holland-magyar kapcsolatok egészen a reformáció koráig nyúlnak vissza.

Átvette kinevezését Balog Zoltán

2012. május 10., címkék: balog zoltán, reformátusság

A református lelkész május 14-ei hatállyal az emberi erőforrások minisztere.

Református lelkész lesz a miniszter

2012. május 04., címkék: politika, reformátusság, balog zoltán

Orbán Viktor kormányfő elfogadta Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter szerdán benyújtott lemondását, és a tárca új vezetőjének Balog Zoltánt, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárát kérte fel.