2010. november 17–19. között önkéntes fiatalokok segitettek a Zsinat ülésén

2010. november  17–19. között került sor a MRE  Zsinati Tanács és a Zsinat ülésére. A Zsinati Iroda ezúttal is igénybe vette fiatal önkéntesek segítségét az ülések lebonyolításában.

Ezúton fejezzük ki hálás köszönetünket a Zsinati Ifjúsági Iroda önkénteseinek, akik fogadták a Zsinat tagjait, közreműködtek a zsinati anyagok kiosztásában, mikrofonoztak és üzemeltették a regisztrációt.

Köszönetet mondunk az alábbiaknak: Papp Éva Adrienn, Lakatos Edina, Oláh Boglárka, Szabó Renáta, Farkas Zsuzsanna, Szilágyi Ferenc, Tóth Erzsébet Rita, Balogh Erika, Miskolczy Boglárka és Tóth Tamás.

Csemegézés az önkéntesek beszámolóiból:

A Zsinat nekem nagy tapasztalat volt, hiszen katolikusként önkénteskedhettem rajta. Egyedüli idegenlégiósként mégsem éreztem magam egyedül: a többi önkéntes nagy szeretettel és mosolyogva fogadott be. Nagy öröm volt nekem, hogy egy mini ökumené is létrejöhetett ezen az alkalmon.

Azt szeretem az önkéntes munkában – sok-sok minden más mellett –, hogy olyan emberekkel dolgozhatok együtt, akik örömmel, szívből végzik a munkájukat, méricskélés nélkül, és teljesen nyitottan. Sok új barátot szereztem ilyen alkalmakon, örülök, hogy ez most is így volt.
Ahogy mondani szokás, köszönöm a lehetőséget, teljesen őszintén!
Remélem, még találkozunk! Talán tavasszal? Ki tudja...:)

Tóth Erzsi, katolikus önkéntes

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. alkalommal vehettem részt a MRE Zsinati alkalmán. Felemelő, feltölő pár napot tölthettem olyan emberek társaságában, akiktől támogatást és szeretetet kaptam. Hatalmas lehetőség egy ilyen alkalmon részt venni, hiszen a szolgálat mellett ismerkedhetünk református egyházunk vezetőivel, akik kedvességgel és támogató mosolyukkal szereztek elismerő pillanatokat. Köszönöm, hogy részese lehettem ismét ennek az élménynek, éljenek a Zsinati iroda munkatársai! :)