Közel 30 alapítvány partnerségben

2011. január 21., péntek

Ernyőszervezetet hoznak létre a Királyhágómelléki Református Egyházkerület egyházmegyéiben diakóniai munkát végző gyülekezetek és alapítványok.

A Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KRE) egyházmegyéiben diakóniai munkát végző gyülekezetek és alapítványok vezető munkatársai arra az elhatározásra jutottak, hogy egy ernyőszervezetben tömörülnek — adja hírül a KRE Tájékoztatási Szolgálata közleménye nyomán az erdon.ro hírportál.

„Erre azért van szükség, mert a kisebbségi lét életünk e részére is rányomja negatív bélyegét. Belátjuk, szükség van arra, hogy közös céljaink elérése érdekében közös akarattal és erővel jelenjünk meg Romániában, az EU-ban, továbbá, hogy együtt keressük meg a nyugati protestáns egyházi és diakóniai szervezeteket” — áll a közleményben.

A mintegy harminc alapítvány együttműködési és partnerségi szerződésének ünnepélyes aláírása 2011. február 16–án, délután 3 órakor lesz Nagyváradon, a KRE Püspöki Palotájának Dísztermében.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió