Ökumenikus imahét

2019. január 20., vasárnap, Országszerte

A magyarországi keresztyén egyházak idén is nyolc napon át imádkoznak közösen a Krisztus-hívők egységéért. A január 20-27. közötti imahét anyagát az indonéz keresztyének állították össze, központi igéje: „Az igazságra és csakis az igazságra törekedj..." (5Móz 16,18-20).

Az országos ünnepi nyitó istentisztelet Budapesten, a Deák téri evangélikus templomban lesz január 20-án, vasárnap 18 órakor. Erdő Péter bíboros mond szentbeszédet és igét hirdet Bogárdi Szabó István református püspök. Az ünnepi liturgiában szolgálnak a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagegyházainak vezetői.