Merre tovább keresztyénség?

2017. október 12., csütörtök, Budapest

Miért fogy a keresztyénség Európában és miért hódít máshol? Mi az, ami összeköt és mi választ el? Fekete Károly református és Fabiny Tamás evangélikus püspök erről is vitázik csütörtökön este hatkor a Károli-egyetem Hittudományi Karán.

Október 12-én, csütörtökön 18 órától Fekete Károly püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának alelnöke és Fabiny Tamás püspök, a Magyarországi Evangélikus Egyház egyik vezetője, beszélgetnek a két felekezet közötti teológiai és történeti különbségekről, ezek jelenkori relevanciáiról és az elképzelhető jövőről.

Fabiny Tamás és Fekete Károly

A beszélgetés moderátora Kodácsy Tamás református lelkész. Helyszín: Dunamelléki Református Egyházkerület Püspöki Hivatalának Díszterme (1092. Ráday utca 28.) A belépés ingyenes.

A szervezők a részvételi szándék jelzését az alábbi elérhetőségeken várják október 10-ig:
e-mail: czegledi.edina@kre.hu; telefon: +36-1-455-90-60.

A beszélgetés fonalát október 17-én Bogárdi Szabó István református püspök és Erdő Péter bíboros veszi fel.