121 milliárd forint támogatást kapnak az egyházak

2016. december 22., csütörtök

Összesen 121,1 milliárd forint fejlesztési támogatást kapnak magyarországi egyházak – derül ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából.

A Magyar Katolikus Egyház mintegy 85 milliárd, a Magyarországi Református Egyház mintegy 24 milliárd, a Magyar Evangélikus Egyház mintegy 2,2 milliárd forinthoz juthat, a maradék összegen a kisebb egyházak és a szerzetesrendek osztozhatnak.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára december 20-án sajtótájékoztatón közölte, hogy a magyar gazdaság idén a vártnál is jobban teljesített, ez teszi lehetővé a további adócsökkentéseket, a béremelési programokat, és azt, hogy a kormány az év végén plusz források felhasználásáról döntsön a költségvetési zárás kapcsán.

A határozat szerint a kormány egyetért az egyházi célú támogatások megvalósításával, ezért felhívta az emberi erőforrások miniszterét, hogy még idén tegye meg a szükséges lépéseket.

MTI

Reformatus.hu a közösségi oldalakon