Megnyitotta kapuit a felújított Nagytemplom

2014. szeptember 09., kedd

Zenei Fesztivállal és hálaadó Istentisztelettel nyitotta meg kapuit a gyülekezet és az érdeklődők előtt a teljesen felújított Nagytemplom.

Az ünneplés már szeptember 5-én este elkezdődött Sepsy Károly, Karasszon Dezső és Csorba Gergő orgonaművészek koncertjeivel. A Zenei Fesztivál szeptember 6-án reggel a Nagytemplom előtt felállított színpadon folytatódott. Szász Barnabásné, vezető lelkipásztor megnyitó beszédében kiemelte, hogy a Nagytemplom nem csak a gyülekezeté, hanem az egész városé, amely nem csak a reformátuság jelképe, hanem Debrecené is, éppen ezért döntött úgy az Egyházközség, hogy a templom falain kívül, a város lakóival együtt ünnepel.

A teljes cikk a Tiszántúli Református Egyházkerület oldalán olvasható.