Ökumenikus Tanácsadó Testület

Az Ökumenikus Tanácsadó Testület a Zsinati Külügyi Bizottság felügyelete alatt tevékenykedik és célja a külügyi iroda munkájának segítése, a MRE nemzetközi testületekben való képviseletének és a teológiai és szakmai munkában való részvételének megerősítése. A testület tagjai olyan egyháztagok, akik valamely nemzetközi szervezet vezetőtestületének választott tagjaiként, vagy e szervezetek munkacsoportjainak szakmai delegáltjaként a MRE képviseletét ellátják.

Az ÖTT célja továbbá, hogy a szakmai véleményezésre küldött teológiai dokumentumokat gondozza, a nemzetközi egyházi élet legfontosabb témáit a gyülekezeti tagok számára elérhetővé tegye, valamint a különböző testületekben való munkát összehangolja.