Új kíséretekkel zenghet az ének

2017. április 11., címkék: zene, azé-adj zengő éneket!, reformátusok lapja, ifi, dunántúli egyházkerület

A kíséretek újragondolása a legjelentősebb újítása az Adj Zengő Éneket! – AZÉ elnevezésű, a Dunántúli Református Egyházkerület kiadásában megjelent énekeskönyvnek. Bellai Veronika és szerkesztőtársai olyan énekeskönyvet hoztak létre, amelyből majd szívesen énekelnek a fiatalok.

Átadták a Szikra-díjat

2016. november 11., címkék: ifi, zene

November 10-én került sor az első Szikra-díj átadására. A szakmai alapon odaítélt keresztény zenei díjátadó gálának a budapesti Akvárium Klub adott otthont. A díjazottak között van a Keresztkérdés zenekar is, a tavalyi Csillagpont egyik fellépője.

Keresztyén zenei honlapokat!

2012. augusztus 30., címkék: pályázat, Pályázat, honlap, zene

A Rosarium Alapítvány honlapkészítési és üzemeltetési pályázatot ír ki Keresztény zenei honlap címen.

Nem vagyunk keresztyén Superman-ek

2012. március 21., címkék: horváth gergely, cseri kálmán, pasaréti egyházközség, zene

„Ne öntsük ki az ördöggel együtt az embert” – mondja Horváth Gergely, MR2-Petőfi Rádió popzenei műsorvezetője. A gyakorló reformátussal a popról, a keresztyén zenéről és médiáról, az egyház jövőjéről is beszélgettünk.

Zenés áhítat Pestújhelyen

2012. március 03., címkék: zene, áhítat, budapest-pestújhely

Március 11-én zenés áhítatot tartanak a pestújhelyi református templomban.

Mercator-est - Barokk koncert a Károli Gáspár Református Egyetemen

2012. február 10., címkék: zene, károli egyetem (kre)

A Károli Gáspár Református Egyetem Néderlandisztika Tanszéke február 15-én 18 órától Mercator estet tart. Az alkalmon barokk zenék hangzanak el.

Jazzportrék a református fotóstól

2012. január 26., címkék: reformátusok lapja, kiállítás, zene, fotó

Sok arc tömörül egy kompozícióba az IF kávézó JazZportré című kiállításán. A 111 bakeliten tálalt fotót Kalocsai Richárd, a Reformátusok Lapja és a reformatus.hu fotósa jegyzi, aki a jazz kávézó saját koncertjein kattogtatva örökítette meg a pillanatokat.