Szegénységre rendelve?

2018. december 08., címkék: vita

A hajléktalan-kérdés megoldása nem kizárólag az állam feladata, keresztyén kötelességünk mikroszinten – elsősorban közösségeinken, gyülekezeteinken keresztül – is támogatni a rászorulókat – hangzott el a Kálvinista Apologetikai Társaság R9:20 elnevezésű, közéleti és teológiai vitasorozatának decemberi állomásán.

„Csak béke legyen!”

2018. június 14., címkék: bogárdi szabó istván, vitaest, balog zoltán, vita

„Imádkozzunk politikusainkért és kérjük Istent, adjon nekik józanságot" – fogalmazott Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke szerda este a Dunamelléki Református Egyházkerület székházában, ahol Balog Zoltán volt miniszterrel a társadalmi felelősségvállalásról beszélgettek az „Újra néven nevezzük" című kiadvány alapján.