Felemelt tekintetek

2015. március 02., címkék: bódvaszilas, közfoglalkoztatás, ibrány, perkupa, szeretetszolgálat (mrsz), tiszaszentimre

„A közmunkás nem egyenlő az árokparton szotyizó, lapátot támasztó emberrel. Többségük nem unatkozni szeretne, hanem hasznos munkát végezni" – összegezték tapasztalataikat a Magyar Református Szeretetszolgálat közfoglalkoztatási programjába tavaly bekapcsolódott gyülekezetek és intézmények vezetői. A közfoglalkoztatás következő ütemében – idén márciustól egy éven át – majdnem ezerkétszáz ember kap munkalehetőséget a református egyházban.

Ritka felfedezés Tiszaszentimrén

2015. január 15., címkék: időkapszula, tiszaszentimre

Időkapszulát találtak a parókia felújítása közben.

Téglába zárt szerelem

2014. október 14., címkék: tiszaszentimre, Október a Reformáció hónapja, fodor gusztáv, október a reformáció hónapja, reformátusok lapja, téglamúzeum

„Két lábon áll" a tiszaszentimrei református gyülekezet: megtalálta gyökereit, s tud a múltjából táplálkozni, valamint testvéri közösséget épít, s megtapasztalja a 133. Zsoltár áldásait.

Európa első egyházi pecsétes téglamúzeuma

2013. július 02., címkék: múzeum, fodor gusztáv, megnyitó, tiszaszentimre

Június 22-én, a Múzeumok Éjszakáján nyílt meg hivatalosan is Európa első és egyetlen  egyházi pecsétes téglamúzeuma Tiszaszentimrén.