Bemutatták az „500 hangú Biblia” CD-változatát Szegeden

2017. augusztus 22., címkék: biblia, szeged

Szegeden augusztus 17-én mutatták be a magyar nyelvjárásokat is dokumentáló hangos Biblia CD-változatát. Az „500 hangú Biblia" ötszáz, a Kárpát-medence különböző tájegységeiről származó önkéntes részvételével született meg.

A búzakalász mint istenbizonyíték

2017. augusztus 18., címkék: újkenyér, augusztus 20., szeged

„A búza botanikai felépítése jól tükrözi a Teremtő bölcsességét" – mondja Pauk János, a szegedi Gabonakutató kutatási igazgatóhelyettese, az MTA doktora, az Újszegedi Egyházközség gondnoka, akivel újkenyér ünnepe kapcsán beszélgettünk a búzáról, az újkenyérről és a teremtésről. A kutató szerint a Kárpát-medence ideális hely a bő és jó minőségű búzatermesztésre. Magyarországon és a világ más táján is tilos a génmódosított búza termesztése, ezzel a református kutató is egyetért. Hogy miért, arról is megkérdeztük.

Tenni akaró öt százalék

2017. április 27., címkék: szeged, szeretethíd 2017

Szeged közterületein szeretnének segíteni a város reformátusai az idei Szeretethídon. Az önkormányzat olyannyira örült a felajánlásnak, hogy a Szeged napja ünnepségsorozat hivatalos programpontja lesz az egyházi kezdeményezés. A részletekről Mándi Ferenc teológust, az önkéntes napok Szeged-Kálvin téri koordinátorát kérdeztük.

A teremtésvédelem az evangélium tiszta megélése

2016. szeptember 26., címkék: teremtésvédelem, teremtés hete, szeged

Miért érkeznek Budapestről Szegedre kerékpárral egy istentiszteletre? Mit keres egy tengerimalac és egy növény egy templomban? Mitől több a teremtésvédelem, mint egy zöldmozgalom? Ezekre a kérdésekre is választ ad a Teremtés hetének nyitó istentisztelete, amelyet szeptember 25-én tartottak Szegeden, a Kalkuttai Szent Teréz templomban. Az ünnepi hét idei témája az, hogy hogyan lehetünk szelídek a minket körülvevő teremtett világgal.

Közös jogunk megsértése

2012. szeptember 01., címkék: ökumenikus istentisztelet, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy), bölcskei gusztáv, szeged, fabiny tamás, kis rigó lászló, Fabiny Tamás

„Most elsősorban azokért imádkozunk, azok mellé állunk, akiket a jogtalanság sújt. Szeretnénk, ha tudnák és éreznék, hogy  nincsenek egyedül" – mondta Bölcskei Gusztáv református püspök. Az MRE zsinatának lelkészi elnöke Fabiny Tamás evangélikus és Kis-Rigó László római katolikus püspökkel közösen imádkozott az erdélyi református Székely Mikó Kollégiumért.

Ima és tüntetés a kollégiumért

2012. augusztus 27., címkék: szeged, erdélyi egyházkerület, ökumenikus, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy)

Ökumenikus imádságot tartanak szeptember elsején a szegedi dómban. Magyarországi evangélikusok, katolikusok és reformátusok csatlakoznak ezzel a sepsiszentgyörgyi Református Székely Mikó Kollégium visszaállamosítása elleni tiltakozáshoz.

Bibliatudósok konferenciája

2011. augusztus 31., címkék: szeged, biblia, ökumene, Ökumené, konferencia, ökumené

Idén 23. alkalommal rendezik meg a bibliatudósok konferenciáját Szegeden szeptember nyolcadika és tizedike között. Az idei rendezvény az „Isteni bölcsesség emberi tapasztalat” címet viseli.

Bogárdi Szabó István: a szlovákiai nyelvtörvény visszavonásáig imádkozzunk felvidéki testvéreinkért!

2009. augusztus 30., címkék: Háttér, nyelvtörvény, ima, gáncs péter, kárpát-medence, ökumenikus, szeged, szlovákia, bogárdi szabó istván, jerzy buzek, sólyom lászló, tőkés lászló, fazekas lászló

A hazai és határon túli magyar egyházi vezetők egyöntetűen felemelték szavukat a szeptember 1-jén életbelépő szlovákiai államnyelvtörvény ellen

Kálvin János munkáiból és a reformátorról írt kötetekből nyílt kiállítás Szegeden

2009. május 29., címkék: Hírek, kálvin jános, szeged

A szegedi Somogyi-könyvtárban; a július 4-ig látható a tárlat, amelyen bemutatják a genfi reformátor fő művének, (Institutio Religionis Christianae) egy több, mint négyszáz éves kiadását is.