Lehetőség, közösség, RefoRom

2019. augusztus 12., címkék: budapesti református cigány szakkollégium, reforom

Esély – ha egyetlen szóval kellene összefoglalni a Budapesti Református Cigány Szakkollégium jelentőségét, ez lenne az. Az intézménybe idén felvételizőket arról kérdeztük, honnan érkeztek, hogy találtak a RefoRomra és mik a terveik.

A jövőnk attól függ, hogy milyen a képzésünk

2018. április 27., címkék: debreceni teológia (drhe), jövőképzés, reforom, wáli istván cigány szakkollégium

„A pozitív változások sokasága egyértelmű utalás arra, hogy jó úton halad a program” –JövőKépZés címmel tartott konferenciát a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium budapesti testvérintézményével és a Debreceni Református Hittudományi Egyetemmel közösen.

Az egyházi intézményekben folyó munkát is díjazták

2018. január 26., címkék: kitüntetés, Református kitüntetettek, reforom, református kitüntetettek

Az önkéntesség, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok esélyteremtése és a gyermekvédelem területén kiemelkedő munkát végző embereknek adtak át miniszteri elismeréseket kedden Budapesten. A kitüntetettek között volt egyházunk ráckeresztúri drogrehabilitációs központja és budapesti cigány szakkollégiumunk igazgatója is.

Állás a RefoRomban

2017. október 17., címkék: pályázat, Pályázat, reforom, cigánymisszió

A Budapesti Református Cigány Szakkollégium azonnali kezdéssel gazdasági vezetőt keres.

Átadták a Budapesti Református Cigány Szakkollégiumot

2016. október 11., címkék: reforom, cigánymisszió

Megnyílt a Budapesti Református Cigány Szakkollégium (RefoRom). A tanév eleje óta működő és október 11-én átadott intézmény roma származású és/vagy hátrányos helyzetű, felsőoktatásban tanuló diákok számára biztosít kollégiumi elhelyezést, ösztöndíjat, önismereti, kulturális és szakmai programokat a fővárosban.