Adótörlés

2010. június 22., címkék: reformátusok lapja, fidesz-kdnp, adomány, állam-egyház kapcsolatok, Hírek

Újra áfamentes lett a közcélú adományozás az Országgyűlés június 10-én hozott döntése szerint. A segélyszervezetek és az egyházak egyhangúlag üdvözölték az intézkedést.

A Parlament nyitóülése előtt imádkoztak

2010. május 14., címkék: böjte csaba, Hírek, istentisztelet, Ökumené, ökumené, orbán viktor, balog zoltán, bölcskei gusztáv, állam-egyház kapcsolatok, fidesz-kdnp

A Fidesz és a KDNP képviselőinek részvételével ökumenikus istentiszteletet tartottak péntek délelőtt a Budapest-Németajkú református gyülekezetben, amelyen Bölcskei Gusztáv, a Zsinat lelkészi elnöke és Böjte Csaba szerzetes szolgált.

Valódi szolgáló jellegre van szükség

2010. április 14., címkék: országgyűlési választások, hoppál péter, fidesz-kdnp, állam-egyház kapcsolatok, Hírek

Eddig a gyanakvás jellemezte az államot az egyházakkal való viszonyában – állítja Dr. Hoppál Péter. A Pécsi Református Kollégium főigazgatója a Fidesz-KDNP jelöltjeként már a választások első fordulójában elnyerte a baranyai 1. választókerület mandátumát. Iskolai vezetőként elengedhetetlennek tartja, hogy az egyházi oktatási intézmények a jövőben az államiakkal megegyező támogatásokhoz jussanak.

Előbb vagyok református közéleti ember, mint politikus

2010. április 14., címkék: állam-egyház kapcsolatok, fidesz-kdnp, Háttér, balog zoltán, országgyűlési választások

Fájdalmas döntésként jellemezte Balog Zoltán, amikor négy éve lelkészi hivatása szüneteltetése mellett határozott és a polikai pályát választotta. Úgy érezte, a keresztyénségért, a református egyházért is többet tud polikusként tenni. A választásokon győztes Fidesz-KDNP jelöltjeként 2006 után másodszor jutott a parlamentbe, ezúttal a Borsod megyei listáról.

Reformátusok az Országgyűlésben

2010. április 12., címkék: szászfalvi lászló, varga mihály, Hírek, hörcsik richárd, országgyűlési választások, varga lászló, fidesz-kdnp, hoppál péter, balog zoltán

A parlamenti választások vasárnapi, első fordulójában több református kötődésű politikus is mandátumot szerzett, őket mutatjuk be. Balog Zoltán, Dr. Hoppál Péter, Dr. Hörcsik Richárd, Szászfalvi László, Varga László és Varga Mihály életrajza.

Egy kis közösség nagy ünnepe – harangszentelés volt Kerkáskápolnán

2010. március 23., címkék: református képviselők, Gyülekezeti hírek, harang, fidesz-kdnp, kerkáskápolna

A napokban, március 14-én szentelték fel azt az 54 kg-os, Gombos Miklós által öntött harangot, melyet őrségi Szabó Miklós a szülőföldje iránti tisztelet és hála kifejezéseként adományozott a kerkáskápolnaiaknak.