Rendkívüli helytállás a vörösiszap-katasztrófa után

2011. október 05., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), devecser, vörösiszap, Hírek, pál sándor, osgyán dániel

A vörösiszap-katasztrófa egy éves évfordulója alkalmából megemlékezést tartottak Kolontáron és Devecserben.  Az ünnepségen dr. Pintér Sándor belügyminiszter elismeréseket adott át a katasztrófa után segítséget nyújtó civil és hivatásos állománynak valamint a segélyszervezeteknek, köztük a Magyar Református Szeretetszolgálatnak (MRSZ) is.

A semmiből is adni

2010. október 26., címkék: iszapkatasztrófa, pál sándor, vad lilla, devecser, önkéntesség, szeretetszolgálat (mrsz), Háttér

"Ha teheti, inkább ne menjen Devecser felé" – tanácsolta egy autósnak a bakonygyepesi benzinkút kasszájánál a nemzeti ünnepen is dolgozó hölgy. Mi nem tehettük. A Dunántúli Református Egyházkerület és a Dunamelléki Református Egyházkerület önkéntes lelkipásztorai, valamint a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) önkéntesei után igyekeztünk a vörösiszappal elárasztott településre.

Pákozdi segítség az iszapkatasztrófa károsultjainak

2010. október 26., címkék: adománygyűjtés, Hírek, iszapkatasztrófa, Gyülekezeti hírek, devecser, önkéntesség, szeretetszolgálat (mrsz)

A pákozdi gyülekezet nemcsak segélykoncerttel segített az iszapkatasztrófa károsultjain, hanem néhány tagjuk részt vett a devecseri önkéntes munkanapon is.