Zászlót bontott a VATUSZ

2014. január 28., kedd

A vallási turizmusban tevékenykedő utazásszervezők, egyházi szálláshelyek, egyházi turisztikai célpontok, a turisztikai oktatásban résztvevő intézmények, a keresztyén idegenvezetők, zarándoklatokat vezető lelkipásztorok és a zarándokok érdekvédelmét képviseli az a szervezet, amely Vallási Turizmus Szövetség (VATUSZ) néven alakult meg január 27-én Budapesten.

Madari Gyula, a VATUSZ elnöke sajtótájékoztatójukon elmondta: az ökumenikusan és a határon túli magyarság felé is nyitott szervezetet huszonhét tag alapította meg, de várják további csatlakozók jelentkezését is.

– Nem konkurensei, hanem testvérei vagyunk egymásnak. Célunk, hogy az egyre mobilabbá váló világban a keresztyén misszió az utazás, utaztatás területén is jelen legyen – hangsúlyozta a huszonöt éve zarándokutakat szervező Makrovilág utazási iroda igazgatója.

Elhangzott: a VATUSZ munkájában részt vesz a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának vallási turizmust kutató műhelye is, Antalóczy Péter dékán vezetésével.

Forrás: Reformátusok Lapja