Ódor Balázs lett a Református Egyházak Világközössége európai alelnöke

2011. március 04., péntek

A REV Európai Tanácsa prágai ülésén az MRE külügyi irodavezetőjét választották a szervezet második emberévé.

Prágában ülésezik a Református Egyházak Világközössége (REV) Európai Tanácsa, amelynek pénteken alelnökévé választották Ódor Balázst, az MRE Zsinati Hivatala külügyi irodavezetőjét.

Ódor Balázst az egységes Magyar Református Egyház legfőbb képviseleti szerve, a Generális Konvent Elnöksége jelölte a posztra. Az MRE külügyi irodavezetője hét évig volt a tagja a tavaly júniusban átalakult Református Világszövetség (RVSZ – a REV egyik elődje) végrehajtó bizottságának, hazai pozíciójában pedig három éve felel az MRE külkapcsolataiért.

A prágai ülésen köszönt le posztjáról Bölcskei Gusztáv, tiszántúli püspök, a Zsinat lelkészi elnöke, aki a most véget ért ciklusban a REV Európai Tanácsa elnöke volt.

Református.hu