Indul a Csillagpont szervezése

2012. augusztus 02., csütörtök

Új seprű jól söpör – ezzel a reménységgel vágott neki előkészítő munkájának a Csillagpont stábja. Ugyanis 2013-ban ismét találkozóra hívják majd a Kárpát-medence és a világ református fiataljait. Új koordinátor, új ifjúsági referens és számos új stábtag jelenlétében tartottak munkaindító találkozót június első szombatján a Zsinati Hivatalban.

„A mi ajánlólevelünk az a munka, amit el fogunk végezni a Csillagpont ügyében" – mondta nyitó áhítatában Szontágh Szabolcs, a Zsinati Ifjúsági iroda tavaly novemberben kinevezett vezetője. A lelkipásztor a 2Kor 3,1–3 alapján úgy fogalmazott: a stábra váró munkában kulcsfontosságú a lélekjelenlét – vagyis, hogy a krízishelyzetektől egészen a legapróbb szervezési feladatokig lelkesen, Isten Lelke erejével álljanak helyt a szervezők. Az irodavezető ezt követő bemutatkozásában elmondta: hiszi, hogy nincs megszólíthatatlan fiatal. Szontágh Szabolcs (vagy ahogy az internet világában ismerik: Szabi, a lelkész) hozzátette: irodai munkája mellett továbbra is ifjúsági lelkészként dolgozik a Szilágyi Dezső téri gyülekezetben, mert elengedhetetlennek tartja a mindennapi kapcsolatot a fiatalokkal.

A stábülésen bemutatkozott a találkozó új koordinátora, Meleg Kata is. Mint mondta, igyekszik majd levetkezni tanárosságát – ugyanis magyar, magyar mint idegen nyelv és esztétika szakokon végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán. 2007 óta Csillagpontozik, tanári szakdolgozatát a kiscsoportvezetésről írta. A Lk 5,7a szavaival mindenkit arra hívott, hogy jöjjenek és segítsenek az előkészítő munkában.

A találkozón a helyszín- és tématervekről is szó esett, illetve értékelték a 2011-ben Tatán megvalósult találkozót. A Magyarországi Református Egyház 2003 óta kétévente szervezi meg ifjúsági fesztiválját, a Csillagpontot, minden alkalommal más egyházkerületben. 2013. július 23-27-ig a Tiszántúli Egyházkerület ad majd otthont a fesztiválnak. A résztvevők száma alkalomról alkalomra emelkedik: legutóbb több mint ötezren jártak a Csillagponton, az esős idő ellenére. A találkozó szervezésének állásáról folyamatosan beszámolunk majd az ifjúsági oldalon.

B. Zs.