Idén is bővült az intézményhálózat

2015. augusztus 31., hétfő

A most kezdődő tanévben 171 intézmény keretei között 291 közoktatási feladatot lát el a református egyház – tájékoztatott a Zsinati Oktatási Iroda.

Hatvannyolc óvoda, száztizenöt általános iskola, harmincöt gimnázium, tizenhat szakközépiskola, kilenc szakiskola, húsz alapfokú művészetoktatási intézmény, négy fejlesztő nevelést-oktatást végző gyógypedagógiai intézmény, huszonkét diákotthon várja a fiatalokat, valamint egy pedagógiai szakszolgálat, egy utazó gyógypedagógusi hálózat és egy pedagógiai szakmai szolgáltató intézmény segíti az iskolák munkáját. A többcélú intézmények száma ötvennyolc. A 171 intézményt 112 fenntartó működteti, amelyek közül 103 egyházközség.

Papp Kornél az országos református tanévnyitón

Jelentős változás továbbá, hogy megkezdi működését a Református Egységes Gyógypedagógiai Módzertani Intézmény (EGYMI) igali tagintézménye, valamint békési, csurgói, dadi és makói telephelye, valamint hogy a Tiszáninneni Egyházkerület Pedagógiai Szakszolgálata is az EGYMI tagintézménye lett.

Az országos tanévnyitón Papp Kornél irodavezető köszöntötte az új református oktatás-nevelési intézményeket: Hódmezővásárhelyen, Kaposváron, Mezőberényben, Nagykőrösön, Szóládon óvoda, Baktalórántházán, Debrecen-Bánkon, Erdőhorvátiban, Hódmezővásárhelyen, Komádiban, Pátkán általános iskola, Hajdúnánáson gimnázium indult.

Reformátusok Lapja, fotó: Vargosz