Elhunyt Geréb Péter-Dániel főgondnok

2010. augusztus 18., szerda

Életének 56. évében elhunyt Geréb Péter-Dániel, az Erdélyi Református Egyházkerület főgondnoka.

A mérnök-tanár végzettségű egyházi tisztségviselő tagja volt a Romániai Református Egyház Zsinatának, valamint főgondnoka a Görgényi Református Egyházmegyének és a Szászrégeni Református Egyházközségnek is.

"Szelíd, református egyházáért, népéért mindig szolgálni kész lelkületét abból a lelkipásztori családból hozta magával, mely puritánságában példamutató életvitelével egész további gondolkodására kihatott" – olvasható a reformatus.ro honlapon közzétett gyászjelentésben. "Példája volt azon erdélyi értelmiségnek, mely az Istentõl való többre bízattatásban nem csupán kitüntetést látott, hanem elsõsorban a cselekvõ szolgálat lehetőségét".

Temetése augusztus 15-én volt a szászrégeni református temetőben.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió