Böjti belső utazások – az angol reformátusok legújabb magazinja

2010. március 10., szerda

altReform címmel jelenik meg az Angol Egyesült Református Egyház havilapja. A mostani érdekességekről adunk hírt.

Vicky Turner cikke adja a címadó témát arról az utazásról, amit hitében ki-ki megtehet Isten és a közösség, a gyülekezet felé ebben a böjti időben is. Abban a református gyülekezetben, ahol a cikkíró lelkileg otthon van, bibliai alapvetésű tréninget tartanak ebben a témakörben. Nagyobb cikk elemzi a „kínai csodát”, nevezetesen azt, hogy miért terjed szinte robbanásszerűen a hatalmas ázsiai országban a Biblia és a keresztyénség. A szerző Hazel Southam szerint amióta a kínai kapitalizmus terjedőben és növekedőben van, új etikai hatásként jelentkezik a keresztyénség is. Carla Grosch-Miller prózai költeményt írt, melyben Isten megszólító Igéjét fogalmazza át a mai angol életviszonyokra. Külön rovatban olvashatunk bibliai elmélkedést, továbbá az ószövetségi zarándoklásról, a túlzottan megnövekedett ego csapdáiról, és más aktuális témákról. (urc.org.uk – 2010-03-08 – dr. békefy – www.reformatus.hu)