A Pátria Rádió június 7-i Világosság református műsorának ajánlata

2009. június 02., kedd

Benjamin zsákjában megtalálják József serlegét. A büntetés ezért rabszolgasors. Júda, a legidősebb testvér azonban nem hagyja ennyiben. Tudja, hogy apjának, Jákóbnak, nehéz lenne elviselnie egy újabb gyermekének az elevesztését, ezért legfiatalabb testvéréért könyörög. Tóth Andrea dunaszerdahelyi beosztott lelkipásztor elmélkedésében arról szólt, hogy miért könyörgött Júda testvérének, Benjaminak az életéért Józsefnél. Összeállitásban számolnak be arról a május 22-ei debreceni eseményről, amelyen megalakult az egységes Magyar Református Egyház. A közös alkotmányhoz egyedül a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház nem csatlakozott. Az egésznapos ünnepségen a zsinati tanács tagjain kivül több szlovákiai magyar református gyülekezet is képviseltette magát. A műsorban ezen kívül egyházi hírek hangzanak el, ismertetik a Biblaismereti verseny legújabb kérdéseit, valamint kiderül, hogy ki kapja a jutalomkönyvet a helyes megfejtésért.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya
Műsoridő: június 7, vasárnap, 8.05 – 8.45