A Kennedy unokát kizárták az úrvacsorázók közösségéből

2009. november 25., szerda

Az USA-ban tovább éleződik a feszültség a katolikus egyház és a demokrata politikus, Patrick Joseph Kennedy, John F. Kennedy unokája között az abortuszkérdésben elfoglalt álláspontja miatt… (Rhode Island) – A hétvégén terjedt el az a hír, hogy Thomas Tobin, az USA Rhode Island Állama püspöke kizárta a Kennedy unokát a szent eukarisztiából. A The Province Journal hétvégi számában a püspökkel készített interjúban a katolikus egyházi elöljáró kijelentette: a Kennedy unoka abortuszt támogató álláspontja miatt tette ezt. Ezt a döntését azonnal közölte írásban a Kennedy unokával, egyúttal püspöksége összes papját utasította, hogy tartsák magukat a püspöki rendelkezéshez. A püspök utalt arra, hogy életjogi kérdésekben képviselt álláspontja miatt már 2007-ben emlékeztette Patrick Joseph Kennedyt a lehetséges következményekre, de ő ezt nem vette komolyan. A püspök érvelése szerint a politikus nézetei szemben állnak a katolikus egyház életről, abortusztól kialakított álláspontjával. A konfliktus azért pikáns, mivel a Kennedy dinasztia az USA legbefolyásosabb és legkedveltebb katolikus nagycsaládja. (Jesus.de – 2009-11-25 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió