Újra nyitott a légi kikötő égi kikötője

2013. november 28., csütörtök

Több éves kényszerszünet után november 28-án felszentelték a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér új helyen megnyitott ökumenikus kápolnáját.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér éveken át tartó átépítési munkálatai miatt bezárt ökumenikus kápolna november 28-tól új helyszínen, a B terminál indulási oldalának galéria szintjén várja az elcsendesedni vágyókat. Az újra nyitott kápolna elődje a rendszerváltás után nyílt meg a Ferihegyen, az ország első ökumenikus kápolnájaként.

A Sky Court, vagyis Égi Udvar megnyitása után elérkezett az alkalom, hogy a repülőtéri lelkészi szolgálat ismét méltó helyen várhassa az utazókat, akik fontosnak érzik a lelki megpihenést a rohanó repülőtéri forgatagban.

A Dona nobis pacem kápolna szentelésén, ökumenikus istentisztelet liturgiájában római katolikus részről dr. Cserháti Ferenc a külföldi magyarok püspöke, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke, református részről Peterdi Dániel dunamelléki református püspökhelyettes, evangélikus részről pedig Gáncs Péter elnök-püspök szolgált.

Az esemény házigazdája dr. Krasznai Andrea református repülőtéri lelkipásztor, a Repülőtéri misszió vezetője volt, aki az istentisztelet után köszöntötte Szarvas Gábor igazgatót, aki a repülőtér közösségi kapcsolatokért, a környezetvédelemért és a működésbiztonságért felelős vezetője, valamint Kucsák László országgyűlési képviselőt, a XVIII. kerület alpolgármesterét.

Evangélikus részről még dr. Fischl Vilmos reptéri lelkész, a MEÖT jelenlegi főtitkára vett részt az alkalmon.

A családias hangulatú esemény megszólalói mind hangsúlyozták fontosságát annak a békességnek, megnyugvásnak, amit légi utazással járó sokszor felfokozott érzelmi állapotban a repülőtéri kápolna és az ott szolgálók nyújthatnak.

Forrás: Kiss Tamás/evangelikus.hu