Folytatni szeretné a Tanoda projektet egyházunk
2020. február 02., vasárnapHátrányos helyzetű gyermekek tanulmányi, készség- és képességfejlesztését végezte sikeresen a Magyarországi Református Egyház az elmúlt két évben Piliscsabán és Pilisvörösváron. A program eredményeit látva az egyház és a helyi közösség úgy döntött, hogy 2020-ban hazai finanszírozásból folytatná a programot.
Sikerrel zárult a Magyarországi Református Egyház (MRE) két Tanoda projektje. Az MRE 60 hátrányos helyzetű gyermek tanulmányi, készség- és képességfejlesztését végezte két éven keresztül Piliscsabán és Pilisvörösváron. A Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében 2017 február és 2020 január között a településen élő rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő és hátrányos helyzetű fiatalok iskolai felzárkóztatását, valamint továbbtanulását támogatták.
Az európai uniós forrásból megvalósult projekt közvetlen célja az volt, hogy javuljanak a gyerekek tanulmányi eredményei, illetve támogassák társadalmi és munkaerő-piaci integrációjukat. A program ereje a személyre szabottság volt, az elmúlt két évben ugyanis a fiatalok egyéni szükségletei mentén zajlottak a fejlesztő foglalkozások – legyen szó tanulási alapkészségének (szövegértés, olvasás, írás, matematika-logika), illetve kiegészítő kompetenciák (IKT, idegen nyelv) fejlesztéséről, vagy a szociális hátrány kompenzálásáról.
Mint azt a projektben résztvevő egyik pedagógus elmondta: „Örömmel láttuk az elmúlt két évben a tanulók lelkesedését, nyitottságát. Jól láthatóan javultak az eredményeik." A program sikerességét látva a Magyarországi Református Egyház és a helyi közösségek úgy döntöttek, hogy 2020-ban hazai finanszírozásból folytatják a programot. A lehetőségekről és a további tervekről a későbbiekben adnak majd tájékoztatást.
A projektek hivatalos adatai:
kedvezményezett: Magyarországi Református Egyház
pályázati azonosító: VEKOP-7.3.2-16-2016-00018
a projekt célja: 30 fő, hátrányos helyzetű gyermek tanulmányi fejlesztése, készség- és képességfejlesztése két éven keresztül
a projekt kezdő időpontja: 2017. 02. 01.
a projekt fizikai befejezésének napja: 2020. 01 31.
a projektre megítélt támogatás összege: 30.000.000 Ft
kedvezményezett: Magyarországi Református Egyház
pályázati azonosító: VEKOP-7.3.2-16-2016-00037
a projekt célja: 30 fő, hátrányos helyzetű gyermek tanulmányi fejlesztése, készség- és képességfejlesztése két éven keresztül
a projekt kezdő időpontja: 2017. 02. 01.
a projekt fizikai befejezésének napja: 2020. 01 31.
a projektre megítélt támogatás összege: 30.000.000 Ft
További információ:
Priksz Gábor
projektmenedzser – MRE Pályázati Iroda
priksz.gabor@reformatus.hu
Kommunikációs Szolgálat
Olvasta már?
-
Ideje a megújulásnak
Vizuális, technikai és tartalmi szempontból is megújul egyházunk hivatalos honlapja. Az új Reformatus.hu-n már hosszú ideje dolgoztunk, annak elindításával is szeretnénk megkönnyíteni a járvány miatt az online térbe szorult egyházi életet: gyülekezeti tagjaink, közösségeink, intézményeink lelki épülését, tájékozódását, szolgálatát.
-
Istentiszteleti ajánlások a krízishelyzetben
A kommunikációs eszközökkel közvetített istentiszteletekhez, a húsvéti úrvacsorás alkalmakhoz és a temetésekhez ajánl istentiszteleti rendeket egyházunk Elnökségi Tanácsa.
-
Betörtek a debreceni Nagytemplomba
Egy harminc éves férfi imádkozni ment a bezárt Debreceni Református Nagytemplomba, majd rongálni kezdett március 30-án, a késő délutáni órákban.
-
Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban
A koronavírus-járvány miatt elektronikus úton elküldött szándéknyilatkozattal is beírathatjuk gyermekeinket a református óvodákba. A jelentkezési időszak április másodikán kezdődik.
-
Térjünk végre észhez!
Felborult az egyház megszokott életritmusa is a koronavírus járvány miatt. Fekete Károly tiszántúli püspök úgy véli, hogy a „maradj otthon!" jelszó tiszteletben tartása mindannyiunk érdeke, ezért bármennyire fájó, de szüneteltetik a személyes találkozásokat igénylő csoportos alkalmakat, istentiszteleteket.