Debrecen Wittenbergben

2017. augusztus 01., címkék: európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), wittenberg, Debrecen, debrecen, reformáció

Debrecen is részt vesz a Wittenbergi Reformáció Világkiállításon.

A protestáns egyházak aktuális kihívásairól

2016. április 27., címkék: német protestáns egyház (ekd), wittenberg

A Németországi Protestáns Egyház (EKD) és a Holland Protestáns Egyház (PKN) meghívására a közelmúltban hét nemzet 34 képviselője folytatott eszmecserét – elsősorban – a protestáns egyházak európai helyzetéről, legégetőbb feladatairól Wittenbergben, a reformáció „bölcsőjében.

Adományokat vár a reformáció bölcsője

2012. június 06., címkék: ökumenikus, gaw, wittenberg, magyarországi református egyház

A Magyarországi Református Egyház is adományozott Luther Márton szolgálatának helyszíne, a wittenbergi vártemplom renoválására. Továbbra is várják az adományokat, mert a gyülekezet önerőből nem tudja megoldani a felújítást.

Nemzetközi összefogás Luther templomáért

2012. április 18., címkék: németország, wittenberg, luther, adománygyűjtés

Kisebbségben élő protestáns egyházak és szórványközösségek a világ minden pontjáról támogatják a wittenbergi vártemplom felújítási munkálatait. Eddig tízezer eurót gyűjtöttek.

Reformációi megemlékezés, istentisztelet és orgonakoncert Budapest belvárosában

2010. november 01., címkék: reformáció hónapja, ökumenikus tanács (meöt), luther, bogárdi szabó istván, wittenberg, igehirdetés, Hírek, melanchthon, ittzés jános

„Isten az ünneplésben minket is arra indítson, hogy ne csak Wittenbergig jussunk, hanem az Igéig, Jézus Krisztusig, az Isten jóságáig” – hangzott el a felhívás dr. Szabó István, református püspök prédikációjában az Országos Reformációi Istentiszteleten. A MEÖT október 31-én Reformációi Megemlékezést tartott a Reformációi Emlékparkban, majd Országos Reformációi Istentiszteletet a Deák téri evangélikus templomban.

Ötszáz Luther a wittenbergi piactéren

2010. február 07., címkék: Nagyvilág, wittenberg, luther, új szobor

Ebben az évben restaurálják azt a Luther-szobrot, ami eddig Wittenberg piacterén állt. Mivel a város szeretné, hogy a turisták a városban találkozhassanak Luther szobrával, az az ötlete támadt az egyik lelkésznek, hogy 500 szobormásolatot állítsanak fel a téren.