Fejlődni másokért

2015. október 26., címkék: szolgálatfejlesztés, diakónia

Önmagunk hiányosságainak felismerését, azokon az Ige szellemében, a megszerzett tudás segítségével való túllépést tartják a legfontosabb tapasztalatuknak azok a diakóniai munkatársak, akiket az elmúlt hónapok református szolgálatfejlesztésének gyakorlati hasznáról kérdeztünk. A múlt héten a projekt záró konferenciáján jártunk.

Rendszert viszünk a gondolkodásba

2015. október 14., címkék: szolgálatfejlesztés, diakónia

A Református Szolgálatfejlesztés program kifejezetten olyan dolgokkal foglalkozik, amelyek nem néhány hónapos időszakra vonatkoznak, hanem későbbi lehetőségeket alapoznak meg – hangsúlyozza Vajda Norbert, aki úgy gondolja, hogy egyre többen kezdik felismerni a református egyházban a szolgálatfejlesztés szükségességét. A pályázati támogatással megvalósuló program szakmai vezetője fontosnak tartja, hogy tudatosítsák a diakóniai szemléletet is.

Az egyházi diakónia az igazi szeretetszolgálat

2015. október 13., címkék: szolgálatfejlesztés, diakónia

A Magyarországi Református Egyház (MRE) 198 millió forintot nyert szociális intézményeinek szakmafejlesztésére az Új Széchenyi Terv keretében. A Református Szolgálatfejlesztés október 31-ig tart. A program szakmai megvalósító partnere az MRE Szeretetszolgálati Irodája, amelynek vezetőjével, Beszterczey Andrással beszélgettünk.