Történelmi egyházak vezetői találkoztak Budapesten

2019. augusztus 28., címkék: mazsihisz

Az egyházakat érintő aktuális kérdésekről egyeztettek a történelmi egyházak vezetői a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) székházában Budapesten, augusztus 27-én.

Keresztyén-zsidó egészségügyi szakképzési intézményt alapítanának

2016. június 20., címkék: bethesda gyermekkórház, mazsihisz, Bethesda Gyermekkórház

Közös fenntartású egészségügyi szakképzési intézmény alapításáról írt alá megállapodást a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz).

A történelmi egyházak közleménye a Dr. Schweitzer Józsefet ért támadás kapcsán

2012. június 05., címkék: ökumené, mazsihisz, ökumene, Ökumené, közlemény

Az evangélikus, a katolikus és a református egyházvezetők közös nyilatkozatot adtak ki a nyugalmazott országos főrabbit ért június 5-i inzultus kapcsán.