Kubába látogatott a REV elnöke

2019. február 22., címkék: kuba, református világközösség (rev), REV, rev, najla kassab

Najla Kassab, a Református Egyházak Világközösségének (REV) elnöke Kubából üzente a tagegyházaknak: legyetek a reménység jeleivé! A libanoni lelkésznő a kommunista országban élő reformátusok zsinati ülésén vett részt.

Kubáért imádkozunk

2016. február 19., címkék: világimanap, reformátusok lapja, kuba

Tavaly a Bahamák csodálatos szigetvilága, idén Kuba a március első péntekén, március 4-én megtartandó ökumenikus világimanap témája. A kubai keresztyén asszonyok által összeállított tematikát január 30-án mutatták be az érdeklődőknek Budapesten, a Deák téri evangélikus gyülekezeti teremben.

Egyházi közbenjárásra 52 politikai fogoly szabadul Kubában

2010. július 14., címkék: kuba, Ökumené, kommunista diktatúra, ökumené

A kubai kormány a katolikus egyház közlése szerint 52 politikai foglyot helyez szabadlábra a közeljövőben. Közülük öt már elhagyhatta Kubát.

Nyilatkozat a nyelvtörvényről és a kommunizmus áldozatairól

2010. június 27., címkék: megbékélés, kuba, nyelvtörvény, Grand Rapids, nyilatkozat, grand rapids, református világközösség (rev)

A Református Egyházak Világközössége nagygyűlésén a delegáltak zárónyilatkozatot fogadtak el, amelyben számos politikai és társadalmi kérdés mellett a szlovákiai magyarok szabad anyanyelvhasználata mellett is állást foglaltak.

Kuba: a matanzasi teológia a növekvő protestáns egyházakért

2010. március 31., címkék: teológus, protestáns, kuba, Nagyvilág, egyházi felsőoktatás

Fidel Castro kubai elnök a Szovjetunió, a szigetország legfőbb patrónusának az összeomlása után 1990 áprilisában találkozott 70 egyházi vezetővel, köztük a Kubai Presbiteriánus/Református Egyház tisztségviselőivel. Közölte velük az Alkotmányban tervezett változtatást: az államot többé nem ateista, hanem „szekuláris”, azaz világi államnak nevezik. Ez új lehetőségeket nyitott meg az egyházak előtt is.

Kuba: keresztyének az emberi jogokért böjtölnek

2010. március 06., címkék: kuba, Nagyvilág, börtönmisszió

Kubai keresztyén fogvatartottak március 12–31. között minden politikai elítéltet böjtölésre szólítanak fel az emberi jogok védelme érdekében – jelenti a Nemzetközi Emberjogi Társaság (IGFM). Ez idő alatt a fogvatartottak böjtöléssel, bibliaolvasással és imával adják jelét szolidaritásuknak, s annak a követelésüknek, hogy a kubai kormány tartsa be az általa is aláírt emberjogi egyezményt.